Pokud si přejete nastavit automatickou odpověď pro váš e-mailový účet během dovolené, můžete tak učinit prostřednictvím webmailu SOGo, který je dostupný na adrese https://mail.feldhost.cz/SOGo. V tomto článku se dozvíte, jak nastavit automatickou odpověď krok za krokem.

  1. Přihlášení do SOGo webmailu:

a. Otevřete webový prohlížeč a přejděte na adresu https://mail.feldhost.cz/SOGo.

b. Přihlaste se pomocí své e-mailové adresy a hesla.

Poznámka: Pokud máte službu Mailhosting Dedicated, adresa mail.feldhost.cz bude jiná. Místo toho použijte adresu serveru, kterou naleznete v klientské zóně u dané služby. Pokud využíváte naše služby přes resellera, kontaktujte jej pro získání adresy webmailu.
  1. Nastavení automatické odpovědi:

a. V horním levém rohu klikněte na ikonu ozubeného kola, což je symbol pro nastavení.

b. V levém sloupci klikněte na "Pošta".

c. Nyní v pravé části přejděte na záložku "NEPŘÍTOMNOST".

  1. Aktivace automatické odpovědi:

a. Zaškrtněte políčko vedle "Zapnout odpovědi v nepřítomnosti".

b. Chcete-li vyplnit předmět, zaškrtněte nejprve políčko před ním. Poté do textového pole zadejte předmět a text automatické odpovědi, například: "Jsem na dovolené - automatická odpověď" a "Děkuji za váš e-mail. Od DATUM do DATUM jsem na dovolené a nebudu schopen odpovídat na e-maily. Omlouvám se za případné nepříjemnosti."

c. Pokud si přejete, můžete také nastavit datum začátku a konce automatické odpovědi.

  1. Přeposílání e-mailů:

a. Chcete-li zaslat kopii automatické odpovědi na jinou e-mailovou adresu, přejděte na záložku "PŘEPOSÍLÁNÍ".

b. Zde zaškrtněte políčko vedle "Přeposílat příchozí zprávy" a zadejte e-mailovou adresu, kam chcete zaslat kopii.

Pokud chcete ponechat kopii přeposlaných e-mailů ve své schránce, zaškrtněte políčko vedle "Ponechat kopii". Tím zajistíte, že přeposlané e-maily zůstanou ve vaší schránce, i když budou zaslány na jinou adresu.

S aktivovanou volbou "Ponechat kopii" se ujistíte, že si zachováte kopie všech přeposlaných e-mailů ve své původní schránce.

  1. Uložení nastavení:

a. Klikněte na oranžovou ikonku s disketou v horním pravém rohu stránky pro uložení nastavení automatické odpovědi a přeposílání e-mailů.

Nyní jste úspěšně nastavili automatickou odpověď pro váš e-mailový účet během dovolené. Jakmile je automatická odpověď aktivována, příchozí e-maily budou automaticky zodpovězeny s předem nastaveným textem. Pokud jste také nastavili přeposílání, kopie e-mailů bude zaslána na zadanou e-mailovou adresu.

Pokud si přejete vypnout automatickou odpověď po návratu z dovolené, jednoduše zrušte zaškrtnutí políčka "Zapnout odpovědi v nepřítomnosti" a uložte změny kliknutím na oranžovou ikonku s disketou v horním pravém rohu stránky.

Doufáme, že tento článek vám pomohl s nastavením automatické odpovědi pro váš e-mailový účet. Pokud máte další dotazy nebo potřebujete další pomoc, neváhejte kontaktovat naši zákaznickou podporu.

Byla tato odpověď užitečná? 0 Uživatelé shledali tento článek užitečným (0 Hlasy)