Mozilla Thunderbird je e-mailový klient, který podporuje automatickou konfiguraci e-mailových účtů. Následující návod vás provede procesem nastavení e-mailového účtu v aplikaci Thunderbird a ověření jeho správného nastavení. Pokud automatická konfigurace nefunguje, může to znamenat, že máte nesprávně nastavené DNS záznamy.

Poznámka: Pokud máte službu Mailhosting Dedicated nebo využíváte naše služby přes resellera, název serveru bude odlišný od "mail.feldhost.cz". V případě Mailhostingu Dedicated najdete název serveru v klientské zóně u dané služby. Pokud využíváte naše služby přes resellera, kontaktujte jej pro získání správné adresy serveru.

 1. Stáhněte si a nainstalujte nejnovější verzi Mozilla Thunderbird z oficiálních stránek: https://www.thunderbird.net/.
 2. Spusťte aplikaci Thunderbird.
 3. Pokud spouštíte Thunderbird poprvé, okno "Nastavení účtu" se automaticky otevře. Pokud již byl Thunderbird spuštěn dříve, klikněte na ikonu menu v pravém horním rohu a zvolte "Nastavení účtů" > "Přidat e-mailový účet".
 4. Zadejte své jméno, e-mailovou adresu a heslo do příslušných polí. Zaškrtněte možnost "Zapamatovat heslo", pokud chcete, aby Thunderbird ukládal heslo pro tento účet.
 5. Klikněte na tlačítko "Pokračovat". Thunderbird zahájí proces automatického vyhledávání nastavení serveru.
 6. Pokud je automatická konfigurace úspěšná, Thunderbird zobrazí nastavení serveru, které zahrnuje IMAP a SMTP servery, porty a zabezpečení. Ujistěte se, že nastavení jsou následující:
  a. Typ příchozího serveru: IMAP
  b. Název příchozího serveru: mail.feldhost.cz (nebo název vašeho dedikovaného serveru)
  c. Příchozí port: 993
  d. Příchozí zabezpečení: SSL/TLS
  e. Název odchozího serveru: mail.feldhost.cz (nebo název vašeho dedikovaného serveru)
  f. Odchozí port: 587
  g. Odchozí zabezpečení: STARTTLS
 7. Klikněte na tlačítko "Hotovo". E-mailový účet by měl být nyní úspěšně nastaven a přidán do aplikace Thunderbird.

Pokud automatická konfigurace nefunguje, zkontrolujte DNS záznamy domény, které by měly obsahovat správné MX a autodiscover záznamy pro váš e-mailový server. Zkontrolovat nastavení DNS záznamů můžete v rozhraní mailhostingu na adrese https://mail.feldhost.cz po přihlášení jako správce. V seznamu domén uvidíte u domény bleděmodré tlačítko s nápisem "DNS". Po kliknutí na něj se zobrazí modální okno, kde je vidět požadované záznamy, aktuální záznamy a informace o tom, zda je daný záznam nastaven správně.

Pokud zjistíte, že některé záznamy nejsou nastaveny správně, obraťte se na správce domény nebo na podporu feldhost.cz pro další asistenci při opravě DNS záznamů.

Jakmile jsou DNS záznamy správně nastaveny, měla by automatická konfigurace v Thunderbirdu fungovat bez problémů, a váš e-mailový účet bude nastaven s IMAP protokolem pro synchronizaci mezi zařízeními a zálohování e-mailů na serverech.

Pokud máte další dotazy nebo potřebujete pomoc s nastavením, neváhejte kontaktovat naši zákaznickou podporu.

Byla tato odpověď užitečná? 0 Uživatelé shledali tento článek užitečným (0 Hlasy)